Logo Krajská hvezdáreň v Žiline

Samostatný odborný pracovník

Krajská hvezdáreň v Žiline

Miesto práce
Krajská hvezdáreň v Žiline - sídlo, Horný Val 20, Žilina
Termín nástupu
dohodou
1 000 EUR/mesiacv zmysle zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov – platová trieda 5 –7 v závislosti od vzdelania a platový stupeň podľa odbornej praxe • platové bonusy

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

1. Samostatná príprava a vykonávanie kultúrno-výchovnej a popularizačno-vzdelávacej činnosti organizácie, a to najmä multimediálnych programov, prednášok, besied, výstav, súťaží
2. Realizácia popularizačno-vzdelávacích programov prostredníctvom modernej multimediálnej techniky (Sférické kino, dataprojektor, PC, ap.)
3. Samostatné práce v oblasti programov PC súvisiacich s tvorbou kultúrno-výchovných programov.
4. Sprístupňovanie významných astronomických úkazov širokej verejnosti, sprevádzanie exkurzií, večerov pri ďalekohľade, pozorovaní pre verejnosť.
5. Podiel na zabezpečovaní technických prác spojených s kultúrno-výchovnou činnosťou.
6. Podiel na výkone odborno-pozorovateľských programov.
7. Propagácia kultúrno-výchovnej a vzdelávacej činnosti zariadenia v populárno-vedeckých časopisoch a publikáciách, v masovo-komunikačných prostriedkoch, prináležiacich do úseku činnosti.
8. Výkon a plnenie ďalších úloh súvisiacich s dohodnutým druhom práce, zodpovedajúce dosiahnutému vzdelaniu, zručnosti a podľa pokynov nadriadeného zamestnanca.

pružná pracovná doba
stabilné platové podmienky
možnosť vzdelávania a kariérneho postupu

výhody plynúce z Vyššej kolektívnej zmluvy zamestnancov vo verejnej správe

Požiadavky na zamestnanca

nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

astronómia, pedagogika prírodovedných predmetov, prírodovedné vzdelanie

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Pokročilý (C1) alebo Anglický jazyk - Začiatočník (A2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý
operačný systém Linux - Základy
grafické a prezentačné programy a techniky - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

znalosť práce s PC nutná -Office, Microsoft
vítaná – programovací jazyk, LAN, WiFi, redakčné a cloud systémy
• znalosť prezentačných, grafických a videostrihových programov vítaná (PowerPoint, Lightroom, Photoshop, Adobe Premiere, resp. ekvivalenty)
teoretické a praktické vedomosti o hviezdnej oblohe a zručnosti s používaním ďalekohľadov
komunikatívnosť
asertivita
tímová práca
analytické myslenie
precíznosť (presnosť)
spoľahlivosť
trpezlivosť

Krajská hvezdáreň v Žiline, ktorej zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, plní dve základné úlohy:
popularizuje astronómiu a prírodné a technické vedy rôznymi formami kultúrno - výchovných podujatí pre širokú verejnosť,
vykonáva odborno - pozorovateľskú činnosť v oblasti astronómie a publikuje jej výsledky v odbornej tlači.
Jej činnosť vychádza legislatívne zo Zákona o osvetovej činnosti (č. 61/2000 Z.z.), ktorý ju definuje ako špecializované osvetové zariadenie.
Hlavným cieľom činnosti hvezdárne je formovanie vedeckého poznania, rozvíjanie pozitívneho vzťahu k prírode, zvyšovanie všeobecného, odborného a kultúrneho povedomia občanov, predovšetkým detí a mládeže.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: RNDr. Ján Mäsiar
Tel.: +421907872535
E-mail: poslať životopis
ID: 4285565  Dátum zverejnenia: 16.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 000 EUR/mesiac